۶ مزیت استفاده از هارد اکسترنال

6 مزیت استفاده از هارد اکسترنال

۶ مزیت استفاده از هارد اکسترنال

باسلام به دوستان عزیز ، در این مقاله قصد داریم شما را با ۶ مزیت استفاده از هارد اکسترنال آشنا کنیم و اطلاعات کافی در این مورد را به شما بگوییم . همان طور که می دانید سایت اینترنتی مبین کامپیوتر قصد دارد تمامی اطلاعات مورد نیاز در خرید هارد اکسترنال که برای شما مفید می باشد در اختیار شما قرار دهد.

برای خرید هارد اکسترنال شما می توانید به فروشگاه اینترنتی مبین کامپیوتر مراجعه نمائید.

6 مزیت استفاده از هارد اکسترنال

هارد اکسترنال چیست و چه تفاوتی با هارد اینترنال دارد ؟

هارد اکسترنال یکی از محبوب‌ترین لوازم جانبی دنیای فناوری است و بسیاری برای ذخیره اطلاعات خود به آن روی میاورند با از راه رسیدن USB 3.0 دیگر تمامی کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های امروزی از یک درگاه ساده برای اتصال حافظه همراه استفاده می‌کنند. هاردهای اکسترنال برای کاربران وسیله‌ای کارآمد و مهم هستند. با این حال نقاط قوت و ضعف این هاردها بسته به مدلهایشان با یکدیگر دارد. بنابراین برای خرید هارد در ابتدا باید مشخصات آن را بررسی کنید. سایت اینترنتی مبین کامپیوتر مطلب مهم که بتوانید هارد همراه خود را به شکلی متفاوت انتخاب و مورد استفاده قرار دهید را به شما می گوید. بسیاری از کاربران با به استفاده از نرم افزارهای پشتیبان گیری مثل BackupChain از هارد اکسترنال برای نگهداری فایل‌های مهم استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها علاوه بر صرفه جویی در اتلاف وقت در کاهش هزینه‌ها نیز کمک بسزایی به کاربران می‌کند.

تفاوت هارد داخلی internal و هارد اکسترنال External در چیست ؟

هارد داخلی Internal Hard

۱. هارد داخلی که اصطلاحاً به آن Internal Hard گفته می شود به علت قرار گرفتن در داخل کیس کمتر در معرض تهدید فیزیکی قرار دارند اما از نظر جابجایی کردن اطلاعات بسیار سخت و دشوار است .

۲. قابلیت نصب نرم افزار در هاردهای داخلی وجود دارد به عبارت دیگر اطلاعاتی از قبیل فایل های نصبی و سیستم عامل در آن قرار دارد و روی آن نصب می شود

هارد اکسترنال External Hard

۱. هاردهای اکسترنال که اصطلاحاً به آن External Hard گفته می شود به علت سبک بودن و راحتی در حمل و نقل ، مدام در دسترس هستند و این هم باید در نظر بگیریم که در جابجایی ها ممکن است به آن ضربه هم وارد شود پس امکان آسیب دیدن هم وجود دارد. هارد اکسترنال به ضربه خیلی حساس هستند .تاکید می گردد در حمل و جابجایی آنها خیلی دقت کافی را بعمل آورید که به آنها آسیب وارد نشود بهتر است کیف محافظ برای هارد اکسترنال تهیه کنید.

۲. هارد اکسترنال مناسب برای ذخیره فایل ها و داده ها مثلاً عکس ها، فیلم ها، اسناد می باشد.

6 مزیت استفاده از هارد اکسترنال

۶ مزیت استفاده از هارد اکسترنال

۱. ظرفیت بالا
۲. هزینه کمتر به ازای هر گیگابایت
۳. حمل و نقل آن به راحتی صورت می گیرد
۴. جایگزینی آسان برای ذخیره سازی داده ها و اطلاعات مهم
۵. بالا بودن سرعت نقل و انتقال آن
۶. تهیه بک آپ به صورت چرخشی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها